Recenzje

Płyta Feeling Earth udowadnia, że altówka doskonale sprawdza się w muzyce jazzowej jako pierwszoplanowy instrument. Jej delikatne a zarazem głębokie dźwięki wciągają nas w fascynujące, melodyjne klimaty z odległych zakątków świata” – Marek Kalinowski, Gazeta Polska.

Album Feeling Earth już w momencie wydania stał się wyjątkowy, bo to pierwsza w Polsce taka jazzowa produkcja z altówką w roli instrumentu wiodącego. Michał Zaborski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, wykonuje muzykę klasyczną, etniczną, jazzową i popową. Te różnorodne doświadczenia wykorzystał tworząc eklektyczne kompozycje….Wpadające w ucho tematy są cechą wspólną całego albumu, a synergia kwartetu sprzyja intrygującym grupowym improwizacjom – Marek Dusza, Audio

„Feeling Earth” to nie tylko dość rzadko spotykana eksploracja możliwości tak wyjątkowego instrumentu jakim jest altówka w zestawieniu z jazzową sekcją rytmiczną, ale przede wszystkim znakomite kompozycje i doskonała praca całego zespołu. Subtelnie wplatane w poszczególne utwory elementy folkloru różnych regionów dodają muzyce wdzięku i wyjątkowego posmaku.” – Robert Ratajczak „Long Play”

And yet the music has an irresistible charm to it, a magical flow that keeps the listener mesmerized for the duration of the album, taking him from one piece to the next as if hypnotized. In spite of the minimalist outcome produced by the musicians, the music does not seem to be missing anything and is perfectly rounded and whole” – Adam Baruch

Feeling Earth” to kawał pięknej autorskiej muzyki, do której z przyjemnością wielokrotnie się wraca. To podsumowanie długiego i bogatego doświadczenia – zarówno jazzowego, jak i klasycznego – utalentowanego altowiolistyMery Zimny, JazzPress.